Čo nezabudnúť pribaliť deťom do škôlky?

Všetci to dobre poznáme. Naši najmenší nám rastú priamo pred očami a každým dňom pozorujeme, ako sa rozvíjajú po intelektuálnej aj osobnostnej stránke. Z každého ich úspechu sa tešíme a postupne ich pripravujeme ich na rôzne výzvy, ktoré neminuli ani nikoho z nás. Prvou detskou výzvou by sme kľudne mohli označiť návštevu materskej školy. Spomeňme si, koľko cirkusu sme robili kvôli párhodinovému odlúčeniu s rodičmi, no zároveň, koľko nových podnetov a vecí nás tam čakalo.

Aby bola návšteva škôlky vždy radosťou

Aj deti si musia prirodzene zvyknúť na nové prostredie a zoznámiť sa s okolím – či už ide o priestory materskej školy alebo nových kamarátov. Pred nástupom do škôlky je preto dôležité dieťa dostatočne namotivovať a ubezpečiť ho, že ho za dverami čaká veľa zábavy, kamarátstiev a nových skúseností.

Tipy na výbavu pre všetkých superškôlkarov

Pre čo najhladší priebeh návštev predškolských zariadení je dôležité dbať na to, aby dieťaťu v škôlke nič nechýbalo. Samozrejmosťou by mala byť rozhodne obľúbená hračka, s ktorou sa naším malým anjelom zaspáva najlepšie. Takisto netreba zabúdať na povinnú výbavu každého malého škôlkara a aj napriek tomu, že sa požiadavky predškolských zariadení líšia, väčšina z nášho zoznamu platí vo všeobecnosti pre takmer všetky.

1. Batôžtek pre škôlkarov

Jeden z atribútov batôžtekov pre deti je ten, že im dáva pocit akejsi dôležitosti. Nosia v ňom totiž všetko, čo nesmie chýbať pre dokonalý deň strávený v škôlke.

2. Potravinové dózy a boxy

Spoľahlivo poslúžia na uchovanie desiat, olovrantov či skrátka maškŕt, ktoré sme im ako rodičia s láskou pripravili.

3. Prezúvky, suché a teplé oblečenie

Inými slovami všetko, čo zaručí komfort a pohodlie aj v prípade, že bude nutné prezliecť sa či prezuť. Každý škôlkar by mal mať so sebou vždy náhradné veci na prezlečenie.

4. Hygienické pomôcky

Detská zubná kefka, papierové vreckovky, mydlo či vlastný uteráčik by v škôlkarskom batôžteku určite nemali chýbať.

5. Kreatívne pomôcky

V neposlednom rade sú to aj farbičky, plastelína, fixky alebo iné predmety, ktoré podporujú tvorivý proces detí a dokážu ich pozornosť zamestnať na celé hodiny.

Na fifitoys.sk vybavíte vašich najmenších škôlkarov od A po Z, aby každý jeden deň stráveny v škôlke stál za to. Do výberu predškolských pomôcok môžete zapojiť aj priamo vaše dieťa a umožniť mu tak rozhodnúť sa pre to, po čom skutočne túži.

Pridajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Deti dávno vedia, že draci existujú. Vďaka hračkám len zistia ako sa dajú poraziť.